Skip to main content

Víte, že si můžete nechat objasnit mistrem světa ve výkladu matematiky, co vám při hodině uteklo, zadarmo pobýt v zahraničí nebo se efektivní a pohodlnou cestou zlepšovat na internetu v angličtině? Proč všechno to bohatství využívá jen zlomek studentů? – Pravděpodobně o tom nevědí.

Rozhodli jsme se to změnit, a tak jsme vytvořili platformu pro sjednocení a sdílení nejrůznějších mimoškolních aktivit – Nástěnku inspirace. Jedná se o plochu, kam se podobné informace dvojím kliknutím “připínají”. Každý může využít jejího obsahu nebo něčím přispět, a informovat tak ostatní o příležitostech, které jim mohou rozšířit obzory, pomoci nabrat inspiraci a obohatit náplň volného času o formu vzdělávání, jakou školní osnovy málokdy nabízejí.  

Kdo chce, tak se to k němu beztak dostane, nebo ne?

Možná patříte mezi lidi, kteří berou tak nějak samozřejmě fakt, že kdo chce, tak si informace, které ho zajímají, dohledá, a nebo k němu nějakým způsobem doplují z kruhů, ve kterých se pohybuje.

Bohužel se tento předpoklad nesetkává s realitou hned v několika případech:

 1. Studenti mnohdy nevědí, co je vlastně zajímá, dokud nemají srovnání různých možností.
 2. Obzvlášť v dnešní době jsme k informacím, škoda že i k těm užitečným, rezistentní víc, než kdy před tím. 
 3. Je těžké se v informacích orientovat, neboť jsou jsou roztříštěné po celém internetu a chybí místo, kde by byly všechny přehledně uspořádané. 

V současném informačním smogu se někdy utápíme v iluzi, že si stačí sednout k vyhledávači a za pár vteřin se dozvíme co chceme – jenže kdyby to opravdu takto fungovalo, neexistovaly by na světě problémy pramenící z něčí neinformovanosti. Každopádně jednou z možností, jak můžeme některé z uvedených nedostatků vyřešit, je poskytnout prostor, který bude sloužit jako interaktivní plocha, díky které si budou moci studenti předávat informace o různých akcích, kurzech, soutěžích,… 

 

Co můžete přidat

 • Aktuální informaci – do sloupce vlevo
  • Např.: událost, přednáška, soutěž a cokoliv časově omezeného
 • Stálý příspěvek – mimo sloupec vlevo
  • Např.: okaz na internetový materiál, organizaci, pravidelné stáže, tip na volnočasovou aktivitu
 • Cokoliv, co ostatním přijde vhod a ještě tam není – mimo sloupec vlevo
  • Např.: video, obrázek, text, dokument, nahrávka

Jak to přidáte

 • Dvojím kliknutím a posunutím překážejících příspěvků

Mirek Lžičař