Skip to main content

Toto pondělí, 22. leda se konal již 3. call studentských samospráv. Po představení programu nastal jeho první bod, a to oznámení některých novinek v ČSU. Jedna z předaných informací byla i informace o blížícímu se termínu spuštění discordu, kteréžto by mělo pomoci zlepšit komunikaci mezi delegáty, členy a předsednictvem. Měl by sloužit jak k oficiální, tak i neoficiální komunikaci. K dalším patřily nové brožury, měsíční newsletteru a nábor lidí na nové funkce. 

Na callu se také, jako vždy, vyměňovaly vzájemné zkušenosti mezi jednotlivými samosprávami. Sdílely se i úspěšné akce, které se samosprávám podařilo uspořádat. Například charitativní pekárna, jejíž výtěžek se daroval na dobročinné účely, nebo uspořádání debaty ohledně, ve společnosti rezonujícího tématu, LGBT+. Proběhla i diskuse na téma provozování samosprávy ve škole s konzervativním vedením, co se týče studentských aktivit. Tuto diskusi pomohl nastartovat svým příběhem host Jiří Sejkora, který se na závěr připojil a podělil se o svoji zkušenost v tomto prostředí a některé typy, které by mohly pomoci samosprávám v obdobné situaci. 

Část callu byla i věnovaná tomu, jaká je dobrá struktura studentského parlamentu v sekundárního stupně formálního vzdělávání. Hovořilo se i o funkci dozorčích rad a koordinátorů.