Hledáme nové posily do našeho ČSU týmu! Pokud se Ti líbí naše práce, chceš se připojit mezi aktivní lidi a získat nové zkušenosti, zašli nám tvoji přihlášku na některou z níže uvedených pozic.

 

Posláním naší organizace je autenticky zastupovat středoškolské studenty, proto je i celý náš tým složený výhradně ze středoškoláků. Společně organizujeme akce, tvoříme kampaně za lepší vzdělávání, lobbujeme za něj u politiků a tlačíme změny kupředu. Kromě práce si taky rádi vyjedeme do přírody nebo večer zajdeme posedět v kavárně. Bavilo by Tě s námi měnit školství? Přidej se k nám, třeba ještě hledáme právě Tebe!

 

 • Maturita z matematiky

Jedním z velkých témat, kterým se věnujeme, je maturita z matematiky. Počet neúspěšných maturantů každý rok osciluje okolo 20 % a to je zatím zkouška z matematiky dobrovolná, od roku 2021 tomu už ovšem tak nebude. Chceme pomoct budoucím maturantům a umožnit jim ukončení střední školy bez potíží, k tomu ale potřebujeme možná právě Tebe! Hledáme aktivní středoškoláky, kteří nám pomůžou s vedením celé agendy. To zahrnuje schůzky s důležitými osobnostmi na poli vzdělávací politiky a lobbování za zlepšení celé situace. Práce ve skupině obnáší také analýzu našeho dotazníkového šetření, tvorbu tiskových zpráv a vyjádření. V neposlední řadě Tě čeká příjemné a neformální prostředí našeho týmu!

Stát se členem ČSU týmu

 • Středoškolské praxe

Téma aktuální především pro studenty středních odborných škol – praxe. Současný stav středoškolských praxí je drastický a my to chceme změnit, přidej se k nám! Náplní práce bude široký průzkum stavu praxí v ČR i v zahraničí, komunikace se studentskými uniemi z celé Evropy a lobbování za lepší podmínky pro výkon praxí. Neváhej se nám ozvat a pomoct středoškolákům aby jejich praxe stály za to!

Stát se členem ČSU týmu

 • Republikový sněm 2018

Tradiční republikový sněm obnáší spoustu příprav a proto hledáme někoho, kdo nám pomůže s jeho organizací. Na programu bude tvorba obsahu sněmu, komunikace s hosty, delegáty a členy a celkově zajištění toho, že celá akce bude přínosná a proběhne bez problémů! Přidej se k pracovní skupině a pomoz nám uspořádat nezapomenutelnou akci!

Stát se členem ČSU týmu

 • Grafik

Žádná organizace nemůže být úspěšná bez vizuální identity na vysoké úrovni. Hledáme člověka, který nám zkrášlí naše plakáty, letáčky, facebookové příspěvky či další grafiky. Pokud se kamarádíš s Photoshopem, Illustratorem neboj jinými grafickými programy, neváhej se přihlásit.

Stát se grafikem ČSU

 • Samosprávy

Nedílnou součástí naší práce je podpora samotných středoškoláků a jejich studentských samospráv! Studentské samosprávy pomáhají studentům být slyšet, podílet se na chodu školy a bezprostředně měnit své vzdělávání k lepšímu. Hledáme proto posily do pracovní skupiny Samosprávy! Tvým úkolem by bylo monitorování stavu studentských samospráv v ČR ve spolupráci s významnými aktéry ve vzdělávací politice a lobbování za větší podporu samospráv v zákoně. Zahrnuje to ale také aktivní komunikaci se studenty, kteří si neví rady s vedením/založením studentské samosprávy. Rádi Tě uvítáme v příjemném a neformálním prostředí našeho týmu!

Stát se členem ČSU týmu

 • Odmítáme levnou jízdu za horším vzděláním

Tato skupina se věnuje pokračování naší kampaně Odmítáme levnou jízdu za horším vzděláváním. V posledních měsících se zasazujeme o to, aby se do školství dostaly peníze, které nám premiér přislíbil. Poslání je tedy jednoduché – přidej se do našeho týmu a pracuj s námi na tom, aby vláda dostála svým slibům a školství mělo finance, které zoufale potřebuje!

Stát se členem ČSU týmu

 • Vzorovka 2.0

V pracovní skupině navážeme na naši brožuru Vzorová samospráva, tentokrát pro učitele! Smyslem je podpořit aktivní učitele, kteří chtějí svým studentům pomoct založit samosprávu. Budeš mít možnost spolupracovat s významnými organizacemi působícími ve vzdělávání a využít veškerou svou kreativitu. Pokud se chceš podílet na projektu, který tu po Tobě ještě nějakou dobu zůstane, přidej se!

Stát se členem ČSU týmu

Kdybyste mi před půl rokem řekli pojem Česká středoškolská unie a že v ní budu, asi bych se zasmála a protočila oči, se slovy, že bych se tam stejně nehodila. Ironie tomu chtěla, a tak se teď podílím na projektech a začínám rozumět věcem, o kterých jsem dřív tolik nevěděla. I přes mé válčení s technologiemi 21. století jsem si našla svoje pole působnosti a podílím se spíše na plánování projektů, jejich realizaci a psaní popisů a příspěvků. Navíc tu člověk není ponechán svému osudu nad úkolem, který v životě nedělal, protože se vždycky najde někdo ochotný, kdo vám ze začátku pomůže.

Kačka Bílková

Ačkoli jsem do ČSU přišla jako asistentka pro politické činnosti, můj záběr si neomezuje jen na například přípravu stanoviska k chystané potravinové vyhlášce nebo zpracování analýz o problémech školství, ale zapojuju se i do organizace připravovaných projektů a setkání. Nejvíce mě těší, že mohu dělat něco, co má pro mě skutečně smysl.

Anička Umlaufová

Pošli svou přihlášku!

Hledáme do týmu komunikativní lidi, kteří se nebojí fungovat flexibilně, přijímat výzvy a rychle se učí. Řekni nám, co umíš a v čem bys byl/a pro tým přínosem. Všichni jsme někdy začínali, pokud nemáš kupu zkušeností, nevadí! Nestojí nad námi nikdo, kdo by nám říkal, co a jak máme dělat. Co si neuděláme, to nemáme, a proto oceníme tvou pomoc. 🙂 Rozhodli jsme se neomezovat Tě předpřipravenými chlívky a limity délky. Necháváme to plně na Tobě. 🙂 [upme_private]

  Jméno

  Příjmení

  Škola

  Rok ukončení studia

  Email

  Kolik času můžeš ČSU věnovat?

  Do jakých pracovních skupin bys ses chtěl zapojit?

  Tvůj motivační dopis

  Nahraj svůj strukturovaný životopis (v PDF):

  [/upme_private]