Skip to main content

fidrmuc-setkani-csuDnes se Filip, Štěpán, David a Jakub z předsednictva setkali s náměstkem pro vzdělávání ministra školství Jaroslavem Fidrmucem, aby diskutovali o našich projektech a názorech na vzdělávání. S panem náměstkem jsme se shodli, že občanské vzdělávání je důležitým tématem, které bylo dlouhou dobu podceňováno na úkor ostatních oborů. Vítáme změnu a rádi se zapojíme do struktur nově vzniklé komise pro podporu občanské gramtonosti a další vývoj.

Panu náměstkovi jsme také představili naši vizi podpory žákovských samospráv jako součásti školy, která je příznívá jak pro ředitele, tak pro studenty a žákům umožňuje strukturovaně komunikovat s vedením školy. Náměstek Fidrmuc podpořil naši myšlenku a vznik projektu Vzorová samospráva a sám vyjádřil přesvědčení, že školní parlamenty a rady jsou důležitou součástí středních.

Příští republikový sněm a připravovanou debatu o maturitách by měl navštívit i zástupce MŠMT, aby účastníkům, středoškolákům, objasnil záměry ministerstva zavést povinnou zkoušku z matematiky.

Děkujeme panu náměstkovi za naše setkání a těšíme se na další spolupráci.