Kariéra v ČSU

 

 

Staň se součástí týmu!

 

 

Aktuálně otevřené pozice

Tým pomáhá s chodem organizace – pořádá akce, stará se o členskou a delegátkou základnu, připravuje podklady pro stanoviska a mnoho dalšího. Hlavně se ale jedná o komunitu plnou inspirativních a skvělých lidí z celé republiky. 

Zobrazit aktuálně otevřené pozice

Rozjeď svou samosprávu!

S projektem Rozjeď svou samosprávu! můžeš stát u zrodu mnoha nových samospráv. V rámci této pracovní skupiny budeš mít na starost komunikaci s lidmi, kteří mají bohaté zkušenosti s fungováním školní samosprávy i s těmi, kteří zkušenosti nemají žádné, ale za to mají chuť parlament či radu na škole založit. Budeš se podílet na tvorbě metodiky, chodit na různé střední školy a staneš se spojkou mezi všemi těmito skupinami. Láká tě to? 

PR

Jsi na sociálních sítích jako doma? Baví tě komunikace a propagace? Náplní tvé práce bude  postování příspěvků o každodenním dění v unii, propagace našich akcí nebo offline propagace na našich stáncích, které máme na různých akcích po celý rok. Práce v této pracovní skupině bude hodně o tvé iniciativě a je časově flexibilní. 

V téhle skupině si navíc můžeš vyzkoušet velice různorodou práci. Tvoříme obsah hnedle v několika skupinách. Zapojit se můžeš do skupiny sociálních sítích, grafiky, korektury, newsletteru, či dokonce střihu.

Delegáti a členové

Chceš-li být v kontaktu s našimi členy a delegáty, je tato skupina to pravé pro tebe. V rámci této skupiny můžeš předávat našim členům všechny novinky a informace ohledně dění v Unii, získávat od delegátů stanoviska týkající se směřování Unie, nebo můžeš pomáhat a radit samosprávám s jejich fungováním, a to jak pasivně prostřednictvím tvorby brožurek, apod., nebo přímo aktivní kontaktem s konkrétní samosprávou. Ať už chceš být v komunikaci vidět, nebo chceš pomáhat v ústraní, jistě se pro tebe najde úkol na míru! 

Analytická skupina

Nedílnou součástí práce ČSU je vzdělávací politika. Proto vznikla nová pracovní skupina, která se bude zabývat děním u nás i ve světě. Bude zkoumat zahraniční inspirace, tvořit argumentáře, lobbovat či připravovat stanoviska. Možnosti jsou neomezené. Členům a příznivcům ČSU budeme sdílet pozitivní i negativní praxi, budeme radit samosprávám či tvořit návody pro situace, které mohou ve škole nastat, ať už jde právě o samosprávy nebo o jednotlivé studenty. Uvítáme každého, kdo by se rád více věnoval školství a výuce obecně. 

Republikový sněm

Tradiční republikový sněm obnáší spoustu příprav a proto hledáme někoho, kdo nám pomůže s jeho organizací. Na programu bude tvorba obsahu sněmu, komunikace s hosty, delegáty a členy a celkově zajištění toho, že celá akce bude přínosná a proběhne bez problémů! Přidej se k pracovní skupině a pomoz nám uspořádat nezapomenutelnou akci! 

Víkend studentských samospráv

Víkend studentských samospráv (VSS) je třídenní akce plná workshopů, přednášek, debat a poznávání se se středoškoláky z celé České republiky. Cílem VSSka je naučit tě, jak vést co nejlépe studentskou samosprávu (školní parlament či radu), vezmeme to ale úplně od začátku – jak ji založit? Jak zaktivizovat spolužáky? Co vlastně dělat za činnost? Na všechny tvé otázky nalezneš odpověd, inspiruješ se od jiných samospráv a navíc třeba zjistíš jak rozjet školní časopis nebo napsat tiskovou zprávu, a rozšířit tak povědomí o samosprávě v médiích! 

Foreign Affairs

Komunikace s ostatními středoškolskými uniemi světa, informování o mezinárodních kampaních a petičních hnutích nebo zařizování zahraničních grantů. To a vše ostatní, co se Unie týká a přichází zpoza našich hranic, má na starosti pracovní skupina Foreign Affairs. Pečuje také o veškerou spolupráci s OBESSU, organizací sdružující studentské unie a spolky napříč Evropou. To v praxi znamená delegování účastníků na valná shromáždění, všemožné přednášky, gala a field visits.

 

Finance a fundraising

Baví tě pracovat s financemi? Chceš si vyzkoušet, jaké je to sestavit rozpočet pro neziskovku? Nebo by tě spíš zajímala komunikace s dárci a sponzory? Pokud říkáš ano, pracovní skupina Finance & Fundraising je přesně pro tebe! Ačkoli se některým můžou zdát tyto činnosti nudné a nezáživné, my víme, že to tak vůbec nemusí být! A právě díky nim může celá Unie fungovat a běžet tak, jak má. Práce je tedy vždy víc než dost a určitě se něco najde i pro tebe! Tak co, přidáš se? 

IT

01110011 Nejsou ti technologie cizí a jsi spíše technický typ? 01110100 01100001 Baví tě vytvářet a zlepšovat webové stránky, nebo rád/a hledáš nové aplikace a programy, které zefektivní tvou práci?  01110010 Pracujeme s pomocí wordpressu, tudíž zkušenosti se hodí, avšak nejsou podmínkou. 01100011 01110010  01100001 Rádi tě zaučíme! 01100110 01110100 Přidej se do IT týmu!

Unie se pro mě stala druhou rodinou. Naučil jsem se jak vést tým, jak komunikovat s poslanci a jak lobbovat za to, co je správné. Zároveň jsem získal spoustu kamarádů a dobrý pocit z toho, že měním české vzdělávání, které si změnu bezesporu zaslouží.

Petr Horký

Od psaní tiskovky a závěrečných zpráv až po moderování rozhovoru a spoluvytváření mezinárodní kampaně. Doteď nevím, jak jinak bych se býval těmto věcem naučil než právě vstupem do týmu. Unie mi otevřela dveře do světa angažovaných středoškoláků a přivedla k projektům a aktivitám, které bych sám býval neobjevil. Nemluvě o tom, že jsem díky ní poznal tu nejlepší partu lidí na celém širém světě.

Petr Franc

Když jsem se před víc jak rokem přidávala do Unie, neměla jsem nejmenší tušení, jak obohacující pro mě tato zkušenost bude. Dostala jsem šanci vyzkoušet si věci, které bych si nejspíš nikde jinde nevyzkoušela a našla tak úplně nové oblasti zájmu. Kromě toho jsem také získala nové přátele, kteří jsou stejně zapálení změnit školství, jako já!

Kateřina Rusnoková

ČSU mi dala spoustu zkušeností, příležitostí a možností učit se novým věcem. Mimo to jsem poznala komunitu skvělých lidí, kteří se nebojí zkoušet nové věci. Jsem členkou unie přes rok, poznala jsem on-line práci, komunikaci s poslanci, odborníky, organizaci velkých akcí, vedení týmu, dokonce jsem dostala možnost stát se hlasem davu.

Klára Jenčová

ČSU je životní příležitost. A já jsem rád, že jsem ji nebál využít. Obyčejnému středoškolákovi otevře nekonečně možností na seberealizaci. A hlavně ta banda úžasných, přátelských a inspirativních lidí, dnes už mých blízkých přátel. Vstoupit do Unie bylo mé nejlepší rozhodnutí letošního roku.

Radim Sitař