Maturita z matematiky

Jedním z velkých témat, kterým se věnujeme, je maturita z matematiky. Počet neúspěšných maturantů každý rok osciluje okolo 25 % a to je zatím zkouška z matematiky dobrovolná, od roku 2021 tomu už ovšem tak nebude. Chceme pomoct budoucím maturantům a umožnit jim ukončení střední školy bez potíží, k tomu ale potřebujeme možná právě Tebe! Hledáme aktivní středoškoláky, kteří nám pomůžou s vedením celé agendy. To zahrnuje schůzky s důležitými osobnostmi na poli vzdělávací politiky a lobbování za zlepšení celé situace. Pokusíme se přimět vládu, aby odsunula povinnou maturitu z matematiky a raději zlepšila výuku matematiky. Práce ve skupině obnáší také analýzu našeho dotazníkového šetření, tvorbu tiskových zpráv a vyjádření. V neposlední řadě Tě čeká příjemné a neformální prostředí našeho týmu! Tuto pracovní skupinu koordinuje Mirek! 

Staň se členem ČSU týmu

Samosprávy

Nedílnou součástí naší práce je podpora samotných středoškoláků a jejich studentských samospráv! Studentské samosprávy pomáhají studentům být slyšet, podílet se na chodu školy a bezprostředně měnit své vzdělávání k lepšímu. Hledáme proto posily do pracovní skupiny Samosprávy! Tvým úkolem by bylo monitorování stavu studentských samospráv v ČR ve spolupráci s významnými aktéry ve vzdělávací politice a lobbování za větší podporu samospráv v zákoně. Zahrnuje to ale také aktivní komunikaci se studenty, kteří si neví rady s vedením/založením studentské samosprávy. Rádi Tě uvítáme v příjemném a neformálním prostředí našeho týmu! Koordinuje Mikuláš z Mělníku!

Staň se členem ČSU týmu

Praxe

Téma aktuální především pro studenty středních odborných školpraxe. Současný stav středoškolských praxí je drastický a my to chceme změnit! Náplní práce bude široký průzkum stavu praxí v ČR i v zahraničí, komunikace se studentskými uniemi z celé Evropy a lobbování za lepší podmínky pro výkon praxí. Neváhej se k nám přidat a pomoct středoškolákům aby jejich praxe stály za to! Skupinu má na starosti Martin!

Staň se členem ČSU týmu

Ambasadoři

Jsi komunikativní, kreativní a máš rád výzvy? Chceš se potkat se známými osobnostmi? Cílem projektu je co nejvíce rozšířit povědomí o ČSU a školství po České republice, napříč regiony. Náplní tvé práce bude komunikace se známými osobnostmi veřejného dění, jako jsou herci, zpěváci, influenceři nebo vrcholový sportovci. Společně se je pokusíme přesvědčit, aby nám věnovali trochu svého času, natočili s námi krátký rozhovor a vyjádřili se k současnému stavu českého vzdělávacího systému. Pro více info se obracej na Sama! 

Staň se členem ČSU týmu

Republikový sněm 2019

Tradiční republikový sněm obnáší spoustu příprav a proto hledáme někoho, kdo nám pomůže s jeho organizací. Na programu bude tvorba obsahu sněmu, komunikace s hosty, delegáty a členy a celkově zajištění toho, že celá akce bude přínosná a proběhne bez problémů! Přidej se k pracovní skupině a pomoz nám uspořádat nezapomenutelnou akci! Koordinuje Verča!   

Staň se členem ČSU týmu

MeetUpy

Poznávat nové lidi z tvého města a řešit problémy tvé školy či studentské samosprávy? Tak přesně o tom je MeetUp! Neformální setkání středoškoláků, která ČSU pořádá každý pátek v jiném městě. Našim cílem je propojit aktivní středoškoláky a samosprávy (studentské parlamenty či rady) ve městě a společně začít pracovat na lokální změně školství! Chceš pomáhat MeetUpy organizovat či vymýšlet jejich program? Nebo raději komunikovat se školami či lokálními neziskovkami? No prostě projekt, který tu po tobě ještě nějakou tu dobu zůstane a třeba se přetvoří na krajské ČSU buňky, tak se přidej! Koordinuje to všechno Viktor! 

Staň se členem ČSU týmu

PR

Taky miluješ sociální sítě a tráviš na nich i několik hodin denně? V této pracovní skupině budeš mít na starosti celý marketing unie! A to nejen online, tedy denní tvorbu storíček, občasné přidávání fotek, psaní postů, odpovídání na dotazy v directu nebo start ČSU IGTV, ale i offline propagaci na festivalech či vzdělávacích konferencích. Pomůžeš nám rozšířit Revoluci na střední do všech středních škol v Česku? PRko koordinuje Bořek! 

Staň se členem ČSU týmu

Grafika

Žádná organizace nemůže být úspěšná bez vizuální identity na vysoké úrovni. Hledáme člověka, který nám zkrášlí naše plakáty, letáčky, facebookové příspěvky či další grafiky. Pokud se kamarádíš s Photoshopem, Illustratorem nebo jinými grafickými programy, neváhej se přihlásit!! Více info dodá Bořek!

Staň se členem ČSU týmu

Kdybyste mi před půl rokem řekli pojem Česká středoškolská unie a že v ní budu, asi bych se zasmála a protočila oči, se slovy, že bych se tam stejně nehodila. Ironie tomu chtěla, a tak se teď podílím na projektech a začínám rozumět věcem, o kterých jsem dřív tolik nevěděla. I přes mé válčení s technologiemi 21. století jsem si našla svoje pole působnosti a podílím se spíše na plánování projektů, jejich realizaci a psaní popisů a příspěvků. Navíc tu člověk není ponechán svému osudu nad úkolem, který v životě nedělal, protože se vždycky najde někdo ochotný, kdo vám ze začátku pomůže.

Kačka Bílková

Po několika letech na gymnáziu jsem si začala uvědomovat, že se mi něco na škole nelíbí, ale nevěděla jsem co to je. Hrozně jsem trpěla a dávala si za vinu, že jsem jen neschopná studentka. Pak jsem ale objevila Českou středoškolskou unii a pocítila jsem, co je to emancipace! Přidala jsem se do unie a s obdivem jsem nasávala energii mladých lidí, kteří se snaží problémy školství konstruktivně pojmenovávát a řešit. Naučila jsem se především lépe vyjadřovat a pracovat v týmu, ale hlavně jsem si v unii užila i spustu zábavy a určitě bych do toho šla znovu!

Linda Fribertová

Zapoj se do týmu

Hledáme do týmu komunikativní lidi, kteří se nebojí fungovat flexibilně, přijímat výzvy a rychle se učí. Řekni nám, co umíš a v čem bys byl/a pro tým přínosem. Všichni jsme někdy začínali, pokud nemáš kupu zkušeností, nevadí! Nestojí nad námi nikdo, kdo by nám říkal, co a jak máme dělat. Co si neuděláme, to nemáme, a i proto oceníme tvou pomoc. :) Rozhodli jsme se neomezovat Tě předpřipravenými chlívky a limity délky. Necháváme to plně na Tobě! 

Výběr pracovní skupiny ber s rezervou, přijíméme lidi do týmu ČSU, né na jednu konkrétní věc, i přesto, se ale zkus rozepsat co bys rád dělal a my se ti do 14 dnů ozveme! :)

 

PŘIHLÁŠKA DO TÝMU –> bit.ly/karieravcsu