Staň se členem ČSU týmu

Rozjeď svou samosprávu!

S projektem Rozjeď svou samosprávu! můžeš stát u zrodu mnoha nových samospráv. V rámci této pracovní skupiny budeš mít na starost komunikaci s lidmi, kteří mají bohaté zkušenosti s fungováním školní samosprávy i s těmi, kteří zkušenosti nemají žádné, ale za to mají chuť parlament či radu na škole založit. Budeš se podílet na tvorbě metodiky, chodit na různé střední školy a staneš se spojkou mezi všemi těmito skupinami. Láká tě to? 

Delegáti a členové

Chceš-li být v kontaktu s našimi členy a delegáty, je tato skupina to pravé pro tebe. V rámci této skupiny můžeš předávat našim členům všechny novinky a informace ohledně dění v Unii, získávat od delegátů stanoviska týkající se směřování Unie, nebo můžeš pomáhat a radit samosprávám s jejich fungováním, a to jak pasivně prostřednictvím tvorby brožurek, apod., nebo přímo aktivní kontaktem s konkrétní samosprávou. Ať už chceš být v komunikaci vidět, nebo chceš pomáhat v ústraní, jistě se pro tebe najde úkol na míru! 

Analytická skupina

Nedílnou součástí práce ČSU je vzdělávací politika. Proto vznikla nová pracovní skupina, která se bude zabývat děním u nás i ve světě. Bude zkoumat zahraniční inspirace, tvořit argumentáře, lobbovat či připravovat stanoviska. Možnosti jsou neomezené. Členům a příznivcům ČSU budeme sdílet pozitivní i negativní praxi, budeme radit samosprávám či tvořit návody pro situace, které mohou ve škole nastat, ať už jde právě o samosprávy nebo o jednotlivé studenty. Uvítáme každého, kdo by se rád více věnoval školství a výuce obecně. 

Republikový sněm 

Tradiční republikový sněm obnáší spoustu příprav a proto hledáme někoho, kdo nám pomůže s jeho organizací. Na programu bude tvorba obsahu sněmu, komunikace s hosty, delegáty a členy a celkově zajištění toho, že celá akce bude přínosná a proběhne bez problémů! Přidej se k pracovní skupině a pomoz nám uspořádat nezapomenutelnou akci! 

Víkend studentských samospráv

Víkend studentských samospráv (VSS) je třídenní akce plná workshopů, přednášek, debat a poznávání se se středoškoláky z celé České republiky. Cílem VSSka je naučit tě, jak vést co nejlépe studentskou samosprávu (školní parlament či radu), vezmeme to ale úplně od začátku – jak ji založit? Jak zaktivizovat spolužáky? Co vlastně dělat za činnost? Na všechny tvé otázky nalezneš odpověd, inspiruješ se od jiných samospráv a navíc třeba zjistíš jak rozjet školní časopis nebo napsat tiskovou zprávu a rozšířit tak povědomí o samosprávě v médiích! 

Foreign Affairs

Komunikace s ostatními středoškolskými uniemi světa, informování o mezinárodních kampaních a petičních hnutích nebo zařizování zahraničních grantů. To a vše ostatní, co se Unie týká a přichází zpoza našich hranic, má na starosti pracovní skupina Foreign Affairs. Pečuje také o veškerou spolupráci s OBESSU, organizací sdružující studentské unie a spolky napříč Evropou. To v praxi znamená delegování účastníků na valná shromáždění, všemožné přednášky, gala a field visits.

PR

Jsi na sociálních sítích jako doma? Baví tě komunikace a propagace? Náplní tvé práce bude  postování příspěvků o každodenním dění v unii, propagace našich akcí nebo offline propagace na našich stáncích, které máme na různých akcích po celý rok. Práce v této pracovní skupině bude hodně o tvé iniciativě a je časově flexibilní. 

Finance a fundraising

Baví tě pracovat s financemi? Chceš si vyzkoušet, jaké je to sestavit rozpočet pro neziskovku? Nebo by tě spíš zajímala komunikace s dárci a sponzory? Pokud říkáš ano, pracovní skupina Finance & Fundraising je přesně pro tebe! Ačkoli se některým můžou zdát tyto činnosti nudné a nezáživné, my víme, že to tak vůbec nemusí být! A právě díky nim může celá Unie fungovat a běžet tak, jak má. Práce je tedy vždy víc než dost a určitě se něco najde i pro tebe! Tak co, přidáš se? 

Unie se pro mě stala druhou rodinou. Naučil jsem se jak vést tým, jak komunikovat s poslanci a jak lobbovat za to, co je správné. Zároveň jsem získal spoustu kamarádů a dobrý pocit z toho, že měním české vzdělávání, které si změnu bezesporu zaslouží.

Petr Horký

Od psaní tiskovky a závěrečných zpráv až po moderování rozhovoru a spoluvytváření mezinárodní kampaně. Doteď nevím, jak jinak bych se býval těmto věcem naučil než právě vstupem do týmu. Unie mi otevřela dveře do světa angažovaných středoškoláků a přivedla k projektům a aktivitám, které bych sám býval neobjevil. Nemluvě o tom, že jsem díky ní poznal tu nejlepší partu lidí na celém širém světě.

Petr Franc

Zapoj se do týmu

Hledáme do týmu komunikativní lidi, kteří se nebojí fungovat flexibilně, přijímat výzvy a rychle se učí. Řekni nám, co umíš a v čem bys byl/a pro tým přínosem. Všichni jsme někdy začínali, pokud nemáš kupu zkušeností, nevadí! Nestojí nad námi nikdo, kdo by nám říkal, co a jak máme dělat. Co si neuděláme, to nemáme, a i proto oceníme tvou pomoc. 🙂 Rozhodli jsme se neomezovat Tě předpřipravenými chlívky a limity délky. Necháváme to plně na Tobě!

Výběr pracovní skupiny ber s rezervou, přijímáme lidi do týmu ČSU, ne na jednu konkrétní věc, i přesto, se ale zkus rozepsat co bys rád dělal a my se ti do 14 dnů ozveme! 🙂

Jdu do toho!