TZ: Středoškoláci v květnu nechtějí na lyže, ale do školy

By Aktuality, Tiskové zprávy No Comments

Požadujeme, aby se vzdělávání stalo prioritou při rozvolňování. Aktuálně se otevírají lyžařské vleky a fotbalové stadiony, středoškoláci ale stále neví, kdy a za jakých podmínek se vrátí do škol. Je potřeba připravit jasný plán a podmínky, aby se středoškoláci mohli bezpečně vrátit do škol co nejdříve.

Číst více

TZ: Vzdělání druhé kategorie. Středoškoláci upozorňují na diskriminaci ve školství.

By Aktuality, Tiskové zprávy No Comments

Česká středoškolská unie vydává 5 priorit pro spravedlivější školství. V něm upozorňuje na nerovnosti v českém vzdělávání, představuje hlavní cesty řešení a apeluje na odpovědné instituce a politické představitele. Text je reakcí na prohloubení nerovností v důsledku distanční výuky, ale i na stále se zvyšující nerovnosti v přístupu ke kvalitnímu vzdělávání v České republice.

Číst více

Speciální vzdělávací potřeby žáků

By Aktuality, Články, rozhovory

Žáci se speciálními vzdělávacími potřebami potřebují k naplnění svých vzdělávacích možností, či k uplatnění a užívání svých práv na rovnoprávném základě s ostatními, poskytnutí podpůrných opatření. Ta vycházejí z individuálních potřeb žáka na základě jeho zdravotního stavu, odlišného kulturního prostředí či jiných životních podmínek.

Číst více

TZ: Dva ze tří studujících zažijí na střední škole sexuální obtěžování

By Tiskové zprávy

Česká středoškolská unie (ČSU) s podporou organizací Konsent a Nesehnutí upozorňuje na problém sexuálního obtěžování na středních školách. Čtvrtina středoškoláků a středoškolaček je vystavovaná dotykům, třetina intimním pohledům a téměř polovina nevhodným poznámkám. Na tyto problémy, které se většinou týkají studentek, upozorňuje ČSU na Mezinárodní den žen a vydává Manifest za bezpečné střední školy.

Číst více