Skip to main content

By Aktuality, Partnerské články

Druhý ročník evropské technologické konference pro studenty Future Port Youth je zpět. Jejím cílem je mladým lidem představit pozitivní vizi budoucnosti a exponenciální technologie, které mohou využít k zlepšování světa. Akce se uskuteční na více než stovce středních a vysokých škol již 10. listopadu, kdy ji budou v přímém přenosu sledovat studenti společně se svými učiteli ve třídách a posluchárnách místo standardní výuky. Konference, která se chce cíleně zaměřit na rozvoj mladých studentů v oblasti inovací, technologií, digitalizace a dovedností pro 21. století, vznikla na základech populárního futuristického festivalu Future Port Prague.

Číst více

Nejlepší místo pro učení? A co když pak stejně dostanu okno?

By Aktuality, Partnerské články

Je lepší se učit pouze na jednom konkrétním místě nebo je výhodnější střídat místa, kde se učíme?

Někteří učitelé nám přesvědčivě říkají, ať si pro učení vyhradíme jedno jediné místo, jiní nás zase nabádají k opaku. Každý tábor svoje doporučení odůvodňuje rozdílný argumenty. Zastánci učení se na jednom místě říkají, že je to výhodnější, protože si dané místo spojíme s učením, a tak pro nás bude snazší se soustředit, a také se k učení namotivovat. Kromě toho si můžeme místo vyladit a uzpůsobit, aby nás nemohlo nic vyrušovat. Obhájci různých míst tvrdí, že učení bude takhle daleko záživnější, a proto efektivnější.

Číst více

Úvaha: Občanská nauka a politika

By Aktuality, Články, rozhovory

Politika je součástí našeho každodenního života. Žijeme v demokratické zemi a volby jsou skutečným svátkem demokracie. Proto je třeba, aby na tento významný den byl mladý prvovolič připraven slavit. Jenže, jak může slavit, když neví, jak se volí, co se volí, k čemu je jeho hlas dobrý a koho si vlastně vybrat, když doteď o politice slyšel jen samá negativa a hanu?

Číst více

Nejzajímavější body programů stran kandidujících do Poslanecké sněmovny ČR v roce 2021

By Aktuality, Články, rozhovory

Souhrn se zaobírá 10 politickými uskupeními kandidujícími do Poslanecké sněmovny ČR v roce 2021, které mají buď současné zastoupení ve sněmovně nebo figurují v předvolebních průzkumech a mají tedy alespoň relativní šanci pro překonání 5% uzavírací klauzule nutné pro zisk mandátů. Uvedeny jsou nejzajímavější a nejvíce ojedinělé programové body týkající se vzdělávání, ne nutně ty nejdůležitější.

Číst více

Analýza změn ve školství za poslední volební období

By Aktuality, Články, rozhovory

Během posledního volebního období byla klíčovou strategií pro školství Strategie 2020+. Zkoumali jsme jak se vládě dařilo strategii naplňovat a jakých cílů za poslední volební období dosáhli.

Naplňování strategie zásadně ovlivnila pandemie a určitá témata se v žebříčku priorit posunulo níže. Samotné školství se během pandemie dostalo nahoru v prioritách vlády několikrát.

Číst více

Revize výuky informatiky na středních školách, co se vlastně děje?

By Články, rozhovory

Revize RVP pro gymnázia se týká výuky informatiky. Nedochází však k úpravě jejích hodinových dotací, ale k doplnění cílů vzdělávání o orientaci žáků v digitálním prostředí, zařazení nové klíčové kompetence, tzv. digitální kompetence, a vzdělávací oblast Informatika a informační a komunikační technologie je nahrazena novou vzdělávací oblastí Informatika. Tato vzdělávací oblast je modernější verzí té původní a je přizpůsobena rychlému vývoji v oblasti moderních technologií. Rovněž také dochází k aktualizaci terminologie tak, aby odpovídala změnám v digitální oblasti a obecně i změnám ve vzdělávacím obsahu.

Číst více

Přidej se do týmu ČSU!

By Aktuality

ČSU hledá nadšené studenty do svého týmu! 

Tým pomáhá s chodem organizace – pořádá akce, stará se o členskou a delegátkou základnu, připravuje podklady pro stanoviska a mnoho dalšího. Hlavně se ale jedná o komunitu plnou inspirativních a skvělých lidí z celé republiky. Níže najdeš momentálně otevřené pozice, avšak pokud by ses raději zapojil/a do jiných pracovních skupin, neváhej a přihlas se též!

Číst více