TZ: Dva ze tří studujících zažijí na střední škole sexuální obtěžování

By Tiskové zprávy No Comments

Česká středoškolská unie (ČSU) s podporou organizací Konsent a Nesehnutí upozorňuje na problém sexuálního obtěžování na středních školách. Čtvrtina středoškoláků a středoškolaček je vystavovaná dotykům, třetina intimním pohledům a téměř polovina nevhodným poznámkám. Na tyto problémy, které se většinou týkají studentek, upozorňuje ČSU na Mezinárodní den žen a vydává Manifest za bezpečné střední školy.

Číst více

Tipy pro samostudium

By Nezařazené

V březnu to bude už rok, co kvůli situaci musíme studovat z domova. Naše školství nás ale na samostudium moc nepřipravuje, takže i po této době se samostudiem bojujeme. Připravili jsme si pro Vás krátké shrnutí, kde bychom Vám rádi představili, co nás, tým ČSU, motivuje k učení a jak si ho v této nelehké době ulehčujeme.

Číst více

TZ: Tisíce středoškoláků hodnotily distanční výuky, problémy přetrvávají

By Tiskové zprávy

Česká středoškolská unie (ČSU) upozorňuje na nedostatky distanční výuky, které vyplynuly z provedeného dotazníkového šetření. ČSU přichází s vlastními řešeními těchto problémů a zároveň apeluje na ministerstvo školství i učitele. Unie na problémy tak nejen poukazuje, zároveň je připravena diskutovat možná řešení.

Číst více