Některé školní dny jsou opravdovým utrpením a ať už jste sebesnaživějšími studenty, někdy to prostě nejde. Snad každý středoškolák má předmět, kde je pro něj opravdu náročné 45 minut jen sedět, natož pak věnovat látce pozornost. A jak takové školní dny nebo předměty přežít? Pojďme shrnout pár rad a tipů…

Nadopujte se

Pokud jde o opravdu unavený den, kdy vám dělá problém už jen vstát z postele, udělejte si ráno něčím radost. Může to být cokoliv. Pokud máte rádi kávu, kupte si ji. Nebo je třeba po cestě do školy pekařství? Můžete si ke kávě koupit ještě nějaký dobrý koláč. Snídaně je důležitý start dne, a když se před školou nadopujete cukry a kávou, půjde to přece jen o něco líp.

Vždycky je na co se těšit

Naplánujte si něco s kamarády. Můžete si jít po škole sednout do kavárny, nebo jít jen tak ven. Bude vám to zpříjemňovat den a budete se mít na co těšit, takže to zmírní i tu nekonečnou nudu ve škole.

Nejste v tom sami

Pořád myslete na to, že v tom nejste sami. Máte ve škole přece taky své spolužáky a kamarády, kteří jsou na tom stejně jako vy. Můžete si tak navzájem dodávat energii, společně se bavit, a tím si udělat den hezčí. Využijte každé přestávky pro načerpání dobré nálady.

Snažte se být na všechny milí

I když je to někdy těžké (obzvlášť v případě učitelky, která si na vás zasedla), stojí to za to! Můžete si být jisti tím, že vám pozitivní přístup zlepší náladu. Zkuste to schválně praktikovat i v normálním životě, nejen v tom školním. Uvidíte, že když budete milí na lidi vy, budou milí oni na vás a svět bude hned růžovější. Jednoduché, ne?

Buďte aktivní

Sami to jistě znáte. Je tu hodina, která vás nebaví a vám se nechce nic dělat, pokuste se ale i přesto si k látce nějakou cestu najít. Hledejte ve svých myšlenkách, co vás k dané věci zajímá nebo čemu přesně nerozumíte. Pokuste se také s učitelem navázat dialog, nebojte se ptát. Když totiž zaměstnáte svou mysl, uteče to rychleji.


Tak to schválně zítra zkuste, určitě vám alespoň jeden z těchto tipů pomůže překonat další krušný školní den.