Gymnázium Jana Keplera

Josef je studentem posledního ročníku Gymnázia Jana Keplera v Praze. V ČSU se angažuje od března 2016, do předsednictva byl zvolen na VIII. republikovém sněmu. V organizaci se věnuje tvorbě podkladových analýz, tiskových zpráv, správě účtu na Twitteru a přispívání na blog.

Ve svém volném čase se zabývá publicistikou a tvůrčím psaním. Působí jako šéfredaktor studentského časopisu Stratosféra, nedávno dokončil svou první knihu Stopem na Kavkaz. Je také nadšeným debatérem. Pravidelně se účastní jak českých, tak mezinárodních debatních turnajů. V současné době se snaží soutěžní debatování propagovat jako vzdělávací metodu, která by mohla přispět ke zlepšení kvality výuky na středních školách.

Odpočívá většinou jen o letních prázdninách, kdy se během dlouhých a neorganizovaných cest, v rámci nichž se stanem a krosnou prostopoval například Turecko, Balkán, Kavkaz nebo Írán, snaží získávat další chuť do života.

Svým životním přístupem je optimista. Věří v občanskou angažovanost, část smyslu své současné existence vidí v naplňování potenciálu měnit věci okolo sebe k lepšímu, jímž podle něj disponuje každý člověk.

Po maturitě by rád započal studium oboru PPE v Anglii.

E-mail Facebook

Logo ČSU