Skip to main content

Uplynulo další čtvrtletí a Česká středoškolská unie má za sebou již V. republikový sněm, který se uskutečnil 24. 4. 2015 v příjemném středoškolském prostředí auly Gymnázia Jana Nerudy. Celodenní interaktivní program započala plodná dopolední skupinová práce na ideovém manifestu, který bude redefinovat postoje ČSU z minulého sněmu a bude v nejbližší době představen široké veřejnosti. Následovalo neméně důležité schvalování nových stanov, v nichž byla hlavně zlepšena úprav delegovaných členů.

Po vzoru předchozího sněmu jsme zachovali nápad uspořádat spolu se sněmem i debatu o aktuální problematice školství, která tentokrát nesla téma Maturity. Naše pozvaní na panel přijali vážení odborníci na vzdělávání Bob Kartous (EDUin), Jiří Zlatuška (PS PČR), Nina Nováková (PS PČR), Jiří Zíka (CERMAT) a moderátorského postu se ujal Jan Wagner (Česká škola) – všem hostům ještě jednou děkujeme. Po polední pauze byly členům představeny nejen úspěšně dokončené projekty, jako Vzorová samospráva, ale také nové projekty, které připravujeme, např. Karta středoškoláka.

Věříme, že se naše plány do budoucna naberou vítr do plachet ČSU stejně jako nově zvolené předsednictvo. Po letech jsme se rozloučili s naším bývalým předsedou Filipem Jelínkem, který záhy rozšířil řady dozorčí rady. Na pomyslné křeslo předsedy ČSU po Filipovi usedl Štěpán Kment, bývalý 2. místopředseda. David Bouz a Simona Zajíčková doplnili po boku nového předsedy posty 1. a 2. místopředsedy a na pozicích členů předsednictva vítáme také nové posily – Lenku Štěpánovou, Denisu Šenkýřovou, Radka Šabatku a Jakuba Huňku.

Novinkou V. sněmu bylo neformální setkání členů následující den v kavárně Pilot, které provázel neméně plodný a zajímavý program zaměřený na rozvoj studentských samospráv a budoucnost České středoškolské unie. Děkujeme všem, kteří se sněmu zúčastnili, a těšíme se s Vámi brzy opět na viděnou!

Fotky naleznete na našem Facebooku